Ievads koučingā
Kas kopīgs
izaugsmes koučam un
rallija navigatoram
Tu vēlies ko vairāk, Tu vēlies jēgu un pienesumu,
vēlies radīt pievienoto vērtību. Sajūta ir skaidra,
taču vienlaikus tā ir arī nekonkrēta. Šī ir vieta,
kurā es kā koučs varu Tev palīdzēt
veidot Tavu jauno realitāti.
1
Kā izaugsmes koučs es varu Tevi atbalstīt savas nākotnes vīzijas radīšanā, gan pēc tam sniedzu atbalstu ceļā pie šīs vīzijas materializācijas. Varbūt vīzijas tēma šķiet pārāk abstrakta vai vispārīgi, taču situācijas, kad nonākam dzīves krustcelēs ir pazīstamas katram, un tieši sādās reizēs ir svarīgi apzināties savu dzīves kopējo vīziju, lai izvēlētos piemērotāko ceļu konkrētajā situācijā.

Piemēram, Tev ir veiksmīga karjera, taču Tu sāc apjaust, ka gaidītā piepildījuma sajūta iztrūkst, un Tu vēlies ko citu. Sākotnēji Tu sāc izjust pastāvīgu diskomfortu ikdienā - Tava karjera pēkšņi šķiet kļuvusi kā skaistas, taču neērtas kurpes, kas berž vai spiež. Tu apzinies ka vairs nevēlies izjust uzmācīgo diskomforta sajūtu. Tu vēlies ko vairāk, Tu vēlies jēgu un pienesumu, vēlies radīt pievienoto vērtību. Sajūta ir skaidra, taču vienlaikus tā ir arī nekonkrēta. Šī ir vieta, kurā es kā koučs varu Tev palīdzēt veidot Tavu jauno realitāti.
2
No vīzijas līdz realitātei
Es tevi atbalstu, lai radītu Tavas jaunās realitātes vīziju, līdzīgi kā arhitekts sāk ar jaunas ēkas skici. Es Tevi izaicinu un iedvesmoju jaunrades procesam, kurā Tu radi savas jaunās dzīves ideju, uzmetumu, kā tā izskatīsies un ietekmēs visas Tavas dzīves svarīgākās jomas.

Piemēram, Jūs ar partneri esat pilsētnieki, taču vēlētos būt tuvāk dabai un pārcelties uz piepilsētu vai laukiem. Paskaties uz Latvijas karti, kur būtu jūsu jaunās mājas un kā izskatītos jūsu dzīve pēc pārvākšanās? Kā mainītos Jūsu ikdiena un kā Jūs justos? Kāda varētu būt jaunā nodarbošanās, kas sniegtu gandarījumu šobrīd un pārskatāmā nākotnē? Vai tas varētu būt kāds jaunuzņēmums, privātprakse, vai darbs attālināti?

Būvējot vīzijas, es sekoju līdzi tam, lai Tavas idejas ir harmonijā ar Tavām dziļākajām vērtībām un pārliecinos, lai tās ir "ekoloģiskas". "Ekoloģiskas" idejas un plāni ir tādi, kuru realizēšanas gadijumā neciestu citas svarīgas dzīves jomas vai attiecības.
3
Koučs kā navigators, Tu kā vadītājs
Izaugsmes koučings ir interaktīvs process, kurā es kļūstu par partneri, kas ideju un plānu realizācijas gaitā notur Tavu fokusu uz mērķi, palīdz atrast spēka un enerģijas avotus, un negaidītu šķēršļu gadijumā palīdz atrast visērtāko "apvadceļu", lai tomēr sasniegtu galamērķi. Izmantojot nelielu tēlainu analoģiju, Tu esi kā rallija auto vadītājs, kurš ir atbildīgs par rezultātu sasniegšanu, un koučs ir kā navigators, kurš atbalsta un vajadzīgajā brīdī, sagatavo strauju līkumu izbraukšanai.

Šāda veida koučingu mēdz dēvēt dažādi: pārmaiņu koučings, personiskās izaugsmes koučings, personiskais koučings, dzīves koučings, transformācijas koučings, izaugsmes koučings. Jebkurā gadījumā, es esmu Tavs koučs un partneris, kas Tevi atbalsta intensīvā darbā ar sevi un pārmaiņu realizēšanas gaitā. Tu esi vislabākais sevis eksperts, un mūsu sadarbības procesā esi atbildīgs būt autentisks, patiess un atklāts. Mana ekspertīze ir ar spēcīgiem un transformējošiem jautājumiem Tevi rosināt mobilizēt savus spēkus jaunās realitātes vīzijas radīšanai un tās materializēšanai.

Raksta sagatavošanā izmantoti materiāli no https://allisontask.com/
Ja Tevi uzrunāja šī tēma, piesakies uz intro sesiju