Mērķi un to sasniegšana
"Bez mērķa un plāna kā to sasniegt, Tu esi kā kuģis kas devies jūrā bez galamērķa."
- Fitjū Dodsons

1
Varbūt šobrīd jūties mazliet apmaldījies? Vai vēlies rast skaidrību un piepildījumu savā dzīvē? Tad ir pienācis laiks izvirzīt skaidru mērķui! Mērķu izvirzīšana ir neticami spēcīgs veids, kā nodrošināt, ka virzies savu sapņu virzienā. Tas var palīdzēt tev labāk izprast sevi, noteikt, kas tevi motivē, un pietuvoties jēgpilnas dzīves sasniegšanai. Taču rēķinies, ka ne tikai darbs pie mērķa sasniegšanas, bet arī efektīva mērķu izvirzīšana ir uzdevums kas prasa sevis iepazīšanu un mērķtiecīgu darbu.
"Pareizi izvirzīts mērķis
ir jau pa pusei sasniegts."
– Zigs Ziglārs
2
Nosaki, ko vēlies no dzīves
Pirmais solis mērķu izvirzīšanā ir noteikt, ko vēlies no dzīves. Padomā par to, kas tev sagādā prieku un liek justies piepildītam. Uzdod sev tādus jautājumus kā "Ko man dzīvē vajag vairāk?" vai "Ko es vēlos mainīt?". Tiklīdz tev būs priekšstats par to, pēc kā tu tiecies, būs vieglāk fokusēties uz konkrētu mērķu izvirzīšanu. Taču esi pacietīgs un iecietīgs pret sevi - izvirzīt īsto mērķi kas Tevi patiesi motivētu var izrādīties izaicinošs uzdevums, kas var neizdoties ar pirmo piegājienu, it īpaši, ja ar to neesi nodarbojies iepriekš un trūkst arī zināšanas, kas raksturo labi noformulētu mērķi.
3
Sadali mērķi atsevišķi paveicamos uzdevumos
Tad, kad zini, ko vēlies no dzīves, un esi atradis iedvesmojošu mērķi, ir pienācis laiks sadalīt šo lielo mērķi sīkākos uzdevumos. Tas tev palīdzēs saglabāt fokusu mērķa sasniegšanā un radīs "ceļa karti" tā sasniegšanai. Piemēram, ja viens no taviem mērķiem ir zaudēt svaru, tad, sadalot to sīkāk, varētu izveidot veselīga uztura plānu un ieplānot regulārus treniņus ar draugiem vai sporta zālē. Apņemoties veikt mazākos uzdevumus tev būs vieglāk, soli pa solim, mērķtiecīgi virzīties uz lielāko mērķi.
4
Seko progresam un novērtē sasniegto
Ilgtermiņā strādājot pie mērķa sasniegšanas, var būt grūti saglabāt motivāciju, jo īpaši tad, ja taustāmi rezultāti var parādīties tipiski tikai pēc mēnešiem vai pat gadiem. Tāpēc progresa izsekošana, kā arī mazo panākumu svinēšana ceļā var būt ārkārtīgi noderīga! Seko līdzi visiem līdz šim paveiktajiem darbiem un atzīmē pat vismazākos panākumus. Panākumu pamanīšana un atzīšana veicinās augstu motivācijas līmeni visā ceļā uz vēlamo rezultātu sasniegšanu. Starp citu, arī iedvesmojošu stāstu vai citātu lasīšana var būt lielisks papildu motivators šajā ceļojumā!
5
Izvirzi un sāc sasniegt savu mērķi jau šodien
Mērķu noteikšana var veicināt lielāku skaidrību un piepildījumu dzīvē, nodrošinot struktūru un motivāciju ceļā uz tavu sapņu sasniegšanu. Nosaki, kas ir tas, kas tavā dzīvē sniedz prieku un piepildījumu, sadali lielus uzdevumus vieglāk paveicamos gabalos, seko līdzi savam progresam, kā arī priecājies par katru sasniegto panākumu! Mērķu izvirzīšana veicina skaidrības, un pārliecības sajūtu, kā arī sniedz gandarījumu kad soli pa solim tu sasniedz rezultātus - kas var būt labāks par to? Tāpēc vairs negaidi - izvirzi un sāc sasniegt savu mērķi jau šodien!
6
Nodrošini panākumus ar uzticamu sabiedroto
Profesionāls koučs sniegs nenovērtējamu atbalstu tavu personisko mērķu izvirzīšanā un sasniegšanā. Pieredzējis profesionālis, kas ir līdzās, palīdzēs tev apzināties un izprast, kas tev dzīvē ir svarīgākais, izvirzīt atbilstošus mērķus, sadalīt tos vieglāk paveicamos uzdevumos, sekot līdzi progresam, kā arī pamanīt un novērtēt ceļā sasniegto. Kouča atbalsts ir īpaši noderīgs arī tajos, diemžēl neizbēgamajos brīžos, kad nepieciešams atbalsts vai iedrošinājums, kad jūties iestrēdzis vai jūties it kā "visa pasaule pret tevi sazvērējusies". Tātad, ja esi gatavs sākt rīkoties, lai sasniegtu savus mērķus un kļūtu par tādu cilvēku, kāds vēlies būt, kāpēc gan neiesaistīt profesionāla kouča palīdzību jau šodien? Tam būs milzīga vērtība!
Ja Tevi uzrunāja šī tēma, piesakies uz intro sesiju