Karjeras koučings
Vai esi apmierināts ar savu karjeru
Karjera (vai pamatnodarbošanās) ir viena no dzīves jomām, kas ir būtiska vairumam cilvēku. Apgalvoju, ka vairumam, jo karjeras jēdziens ir diezgan daudznozīmīgs. Dažādiem cilvēkiem karjera nozīmē dažādas lietas, kādam tā var nozīmēt panākumus, kādam atzinību, kādam pašrealizāciju, kādam lielākus ienākumus vai radošo realizāciju. Kādās attiecībās ar karjeru, profesiju vai savu pamatnodarbošanos esi Tu?
1
Karjeras izaicinājumi
Tavā profesionālajā dzīvē, kā jebkurā dzīves jomā, pienāk brīži, kad Tu vēlies pārmaiņas, vai arī Tev jāpielāgojas situācijas maiņai darba vidē. Tradicionāli izaicinājumi šajā jomā rodas ar darba maiņu, atgriešanos darbā pēc ilgstoša pārtraukuma, profesionālās izglītības izvēli, profesijas maiņu, atlaišanu, vai situācijās, kad veiksmīga karjera zaudē savu pievilcību, mainoties dzīves prioritātēm, vai lomām. Šādu pārmaiņu laikā Tu vari sajusties gan apjucis, gan demotivēts, gan iestrēdzis, vai pat satriekts.

Kas notiek, kad Tu ierodies pie manis ar šādu izaicinājumu? Ir svarīgi apzināties, ka mūsu dzīvē karjera, finanses ir tikai divas no daudzām dzīves jomām, kas veido kopējo dzīves ainavu. Tāpēc pirmais solis, ko es klientiem šādās situācijās piedāvāju, ir "veikt savas dzīves inventarizāciju", "ieraudzīt lielo bildi". Kādas jomas Tavā dzīvē ir nozīmīgas? Cik apmierināta(s) Tu esi katrā jomā? Un pēc tam, jau ar jauno izpratni, paskatīties uz savu karjeru kontekstā ar pārējām Tev nozīmīgajām jomām. Ir svarīgi saprast, cik liela nozīme ir karjerai un profesjai, aplūkojot to plāšākā Tavas dzīves kontekstā.
2
Karjeras un pārējās dzīves līdzsvars
Šāda veida jautājumi rosinās Tevi ieraudzīt dzīves kopainu, un tālākos karjeras plānus būvēt harmoniski, saglabājot dzīvi līdzsvarā. Apzinoties karjeras saikni un mijiedarbību ar pārējām Tev svarīgajām dzīves jomām, es piedāvāšu iedziļināties Tavā specifiskajā situācijā, un līdzīgā veidā, apzināties visus aspektus, kas Tev ir svarīgi Tavā karjerā un profesijā. Soli pa solim Tu iegūsi skaidrību par to, kas Tev ir svarīgs. Savukārt, zinot, kas ir svarīgākais, Tev kļūs vienkārši sakoncentrēties un izveidot tālāko darbību plānu, lai sasniegtu izvēlētos mērķus savā darba dzīvē.

Ja darbs, karjera vai profesija Tev šobrīd ir aktuālas tēmas, es palīdzēšu iegūt sistēmisku savas dzīves pārskatu. Šāds pārskats ir priekšnosacījums, lai Tev izdotos radīt tādu rīcības plānu, kas visdabiskākajā veidā iekļausies dzīvē, neatņemot resursus un neupurējot karjerai citas Tev svarīgas dzīves jomas.
Ja Tevi uzrunāja šī tēma, piesakies uz intro sesiju