Bieži vien iemesls, kāpēc cilvēki vēršas pie kouča, ir iestrēgšana "Šaurajā Bezizejā", kad klienti ir sastapušies ar grutībām, kur saviem spēkiem līdz šim nav izdevies nonākt pie vēlamā rezultāta. Piemēram, augoša neapmierinātība par ieilgušu status quo partnerattiecībās. Pat, ja klients skaidri zina, kādu rezultātu vēlas sasniegt savā dzīvē, nonākt pie "Šaurās Bezizejas" iemeslu saknes, tos izprast un rīkoties, lai sasniegtu rezultātu neizdodas. Viena no metodēm kouča rīcībā, kas var palīdzēt izkustēteis no "Šaurās Bezizejas", ir "Dzīves līdzsvara aplis" (turpmāk DLA).
DLA ir rīks, kas balstās sistēmiskajā pieejā, un palīdz ieraudzīt dažādas dzīves jomas kā kopumu, kas veido vienotu veselumu. Izmantojot DLA, visbiežāk rodas negaidītas atziņas. Bieži vien izaicinājumam, kas pirmajā acu uzmetienā ir šķietami "nepārprotami" saistīts ar vienu dzīves jomu, par pamatu kalpo slēptas sakarības ar vienu vai vairākām citām dzīves jomām.
Ar šī rīka palīdzību iespējams ātri un vienkārši uztaisīt svarīgāko dzīves jomu "diagnostiku" - kādā jomā veicās vairāk, kādā mazāk. Iespējams noteikt līmeni, cik apmierināts ar katru jomu ir klients, kā arī saprast katras jomas prioritāti. Sarunas gaitā bieži vien tiek atklātas lietas, kas tikušas ignorētas, jo šķitušas mazsvarīgas, taču patiesībā ir svarīgas, kā arī lietas, kas tiek pieņemtas kā pašsaprotamas un tāpēc nav novērtētas.
Sarunas procesā, izmantojot DLA, var apzināt jaudīgus resursus, kas līdz šim nav pienācīgi novērtēti. Procesā var mainīties izpratne par to, kas ir patiesais rezultāts, ko klients vēlas sasniegt, kas ir patiesi svarīgi. Tāpat, var izrādīties, ka, veicot nelielus soļus šķietami nesaistītajās dzīves jomās, "Šaurās Bezizejas" uztvere pēkšņi transformēsies, un, piemēram, iegūs jau atpazīstamas taciņas aprises vai pat pārvērtīsies par tramplīnu mērķu sasniegšanai.