Lai nonāktu pie augstāk minētajiem rezultātiem, Tev noderētu iepazīties ar to, kā strādā Tavs prāts, kādi ir Tava prāta ieradumi saistībā gan ar izvairīšanos no atbildības, gan ar atbildības uzņemšanos. Piedāvāju veikt vienkāršu uzdevumu, lai iepazītos ar sava prāta paradumiem:
- Atrodi vienu jomu no savas dzīves, kurā Tu pats saviem spēkiem esi guvis panākumus un jūties apmierināts ar rezultātiem;
- Palūkojies pagātnē uz pašiem pirmsākumiem, kad sāki darboties šajā dzīves jomā. Paseko, kā tā attīstījās laika gaitā, un piefiksē veidu, kā tika pieņemti lēmumi. Kas palīdzēja tos pieņemt un kas palīdzēja tos realizēt?
- Atrodi vienu jomu no savas dzīves, kurā Tu vēlies kaut ko uzsākt vai mainīt, taču līdz šim rezultāti ir izpalikuši;
- Atskaties pagātnē uz brīdi, kad Tev šī joma kļuva aktuāla un pavēro savas domas, rīcību un lēmumus. Kā ir ar lēmumu pieņemšanu šajā jomā? Kā ir ar to realizēšanu?
- Seko saitei, un iepazīsties ar atbildības procesa septiņiem prāta stāvokļiem. Paanalizē abas situācijas no šo prāta stāvokļu skatupunkta. Kurš prāta stāvoklis ir dominējošais šobrīd, attiecībā uz pirmo situāciju, un kurš attiecībā uz otro situāciju? Kāda ir bijusi atbildības procesa dinamika, salīdzinot rezultātus abās jomās. Vai pamani atšķirības savā apņēmībā un atbildības uzņēmībā, salīdzinot rezultātus abās jomās?
Ja Tev ir vēlēšanās uzlabot kādu no savas dzīves jomām, es piedāvāju Tevi atbalstīt, lai veicinātu Tavu mērķu skaidrību, atbildības uzņemšanos un apņemšanos, kā arī izmaiņu realizācijā dzīvē.
Materiaāls sagatavots izmantojot Kristofera Averija grāmatu "Atbildības process"