Savos pamatos koučings ir izaugsmes veicināšana. Šajā ziņā Labklājības ministrijas definētais profesijas nosaukums ir trāpīgs - izaugsmes veicinātājs (kods 2423 16). Mūsu izaugsme notiek ja spējam izkāpt no savas komforta zonas, no ierastā un pazīstamā, lai mainītu sevi, situāciju vai sasniegtu jaunus mērķus. Izkāpt no komforta zonas nozīmē saņemties drosmi mainīties un spert soļus, lai mainītu vidi, uzvedību vai attīstītu jaunas spējas. Taču lai notiktu jebkādas pārmaiņas, pirmais neizbēgamais solis kādā brīdī ir apzināties, ka esošā situācija Tevi neapmierina. Respektīvi, ir nepieciešama apzinātība, ir nepieciešams koncentrēt uzmanību uz jomu, kas neapmierina un vērot sevi, savas reakcijas saistībā ar neapmierinošo jomu. Neapmierinošā joma var būt gan arējā vidē (piemēram, neapmierina pašreizējais darbs), gan iekšējā (piemēram, neapmierina pašapziņas līmenis).
Esot apzinātam un vērojot sevi, Tu spēj izvērtēt, cik lielu iespaidu neapmierinošā joma atstāj uz Tavu dzīvi. Tu spēj iztēloties, kā tava dzīve virzīsies, ja Tu neko šajā jomā nemainīsi. Iztēlojoties savas pasivitātes potenciāli nevēlamās sekas, Tevi rosina spert nākamos soļus, uzņemties atbildību pār savu situāciju un nostiprina Tavu nolūku rīkoties lai to mainītu sev vēlamā gultnē.
Tāpēc savā praksē veicinu gan nākotnes modelēšanu, gan atbildības uzņemšanos, un rīcības plānošanu, lai uzsāktu nepieciešamās izmaiņas un sasniegtu vēlamo rezultātu. Tas ir vienīgais, tiešais, drošais un ātrais veids, kā sasniegt vēlamo rezultātu - izstrādāt nelokāmu nolūku, ka es vēlos situāciju mainīt un uzņemties atbildību par šo izmaiņu uzsākšanu un realizēšanu. Ja pēc koučinga sesijām, klients ir palielinājis savu spēju būt apzinātam un uzņemties atbildību kādā dzīves jomā vai situācijā, tad kopā ar klientu jūtos gandarīts par koučinga rezultātu.